• Finał akcji charytatywnej „Zostań Świętym Mikołajem”

• "Możemy pozbyć się choroby za pomocą leków, ale jedynym lekarstwem na samotność, rozpacz i beznadzieje jest miłość.”

18 grudnia 2023 roku w CKZiU nr 2 w Gdyni odbył się finał akcji „ Zostań Świętym Mikołajem”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość i dobre serce! Przypominamy, że zbieraliśmy rzeczy z listy Świętego Mikołaja, aby wesprzeć DOM HOSPICYJNY DLA DZIECI BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ.

Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni można także wesprzeć podarowując 1,5 % podatku z rozliczenia PIT wpisując KRS 0000044542

Dorota R., Grażyna M.

• Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka świąteczna”

• W naszej szkole odbył się konkurs „Najpiękniejsza kartka świąteczna" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie oraz pięknie wykonane kartki.
            Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością i oryginalnością.
            A oto wyniki konkursu:
            I miejsce: Katarzyna W. 2 TRW i Julia D. 1 TUF
            II miejsce: Jakub C. 2 Fs i Martyna K. 4 TPM
            III miejsce: Oksana O. 1 TUF i Roman T. 1 TUF

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.Dyplomy i nagrody zostaną wkrótce wręczone.

Dorota R.       Grażyna M.

• Apel z okazji 53 rocznicy wydarzeń grudniowych

• W środę 13 grudnia 2023 roku odbył się apel poświęcony 53 rocznicy wydarzeń grudniowych. Uczniowie klas technikalnych i Samorząd  Uczniowski zaprezentowali ten trudny czas w formie scen z życia Polaków w latach siedemdziesiątych. W programie przedstawiono krótką genezę i historię wydarzeń grudniowych. Uczniowie wcielili się w role protestujących, internowanych pracowników zakładów produkcyjnych, górnika, przedstawiciela polskiej kultury oraz ZOMO. Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania części przemówienia gen. Jaruzelskiego i obejrzenia krótkiego filmu ukazującego wydarzenia grudniowe w 1970 roku. Całość dopinała muzyka i charakterystyczna dekoracja przygotowana przez panią Alicję  Hajdel oraz uczniów klasy 3 TUF. W ciszy i spokoju młodzież wysłuchała programu artystycznego i należy mieć nadzieję, że była to sugestywna lekcja historii. Program przygotowała Angieszka Kosiedowska

• Gofry u Mikołaja 06 grudnia 2023

• 6 grudnia to Magiczny Dzień. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedza szkoły, przedszkola, domy dziecka, szpitale... Odwiedził również naszą szkołę, przynosząc uczniom radość, uśmiech i upominki. Tego dnia również Samorząd Szkolny zorganizował poczęstunek w formie cieplutkich i smacznych gofrów.
            Agnieszka Kosiedowska

• Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

• We wtorek 21 listopada zakończyły się zawody w piłkę nożną o mistrzostwo szkoły. W turnieju brały udział klasy technikalne: 1 TRW, 2 TRW, 3 TRW, 4 TRW oraz 5 TRW, a także wielozawodowe: 1 BWZ, 2 AWZ, 2 BWZ, 3 AWZ, 3 BWZ. Mecze w fazie pucharowej rozgrywane były z wielkim zaangażowanie i poświęceniem. Każda klasa chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po emocjonujących spotkaniach w fazie grupowej, przyszła pora na fazę pucharową, gdzie w półfinale spotkały się klasy, 4 TRW - 1 TRW oraz 3 AWZ - 2 TRW. O wejście do finału walka trwała do ostatnich minut meczu, gdzie ostatecznie, lepsze okazały się klasy 4 TRW  i 3 AWZ. W spotkaniu finałowym ostatecznie lepsza okazała się klasa 3 AWZ, zapewniając sobie tytuł mistrza szkoły w piłce nożnej.Turniej obfitował w piękne bramki, a także akcje zespołowe. Na gratulacje zasługują wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach oraz kibicie, którzy głośnym dopingiem wspomagali grających zawodników. Do zobaczenia na następnych zawodach.

• Koszykówka 3x3

• W piątek, 17 listopada w VI LO odbyła się licealiada chłopców w koszykówkę 3x3. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: 1 TRW - Szymon K., 2 TRW - Alan G., 3 TRW - Wiktor W. oraz 4 TRW - Daniel J. W pierwszym meczu grupowym mierzyliśmy się z XIV LO, po wyrównanym meczu i bardzo dobrej końcówce spotkania, wygraliśmy 11:7. Drugi mecz to spotkanie z 1 ALO, gdzie również wygraliśmy 15:8. Trzeci mecz to zdecydowana przewaga i pewne zwycięstwo naszych uczniów 13:6 z ZSJ. Po 3 zwycięstwach i zajęciu 1 miejsca w grupie, przyszła pora na mecze ćwierćfinałowe, gdzie mierzyliśmy się z V LO. Niestety mimo dużego zaangażowania i walki, musieliśmy uznać wyższość naszych rywali, gdzie ostatecznie przegraliśmy 15:6. Tym samym na tym etapie rozgrywek żegnamy się z zawodami. Nasi uczniowie podczas tego turnieju zostawili bardzo dużo zdrowia i zaprezentowali się z dobrej strony na tle kolegów z innych szkół. Było to na pewno bardzo cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.