• Zaczynają się wyczekiwane od dawna wakacje…

• Niech będą słoneczne i radosne, ale przede wszystkim bezpieczne! Niech każdy odpocznie, zrealizuje swoje plany, pozna ciekawych ludzi i piękne zakątki naszego kraju i świata! Te letnie dni niech przyniosą chwile zapomnienia o szkolnych obowiązkach oraz dużo relaksu i czasu dla siebie, swoich przyjaciół i własnych pasji. Niech wakacjom towarzyszy słońce, błękit nieba, uśmiech na twarzach i świetna atmosfera. Spotkajmy się we wrześniu wypoczęci i pełni sił do dalszej nauki i pracy!

• Konkurs Fryzjerstwa Artystycznego - Kolorowy Zawrót Głowy, Gdynia 2023

• W Cechu Rzemiosła w Gdyni 05.06 odbył się konkurs fryzjerstwa artystycznego o temacie Kolorowy Zawrót Głowy Gdynia 2023, w którym udział wzięło 21 zawodników. Nagradzano miejsca od 1 do 6, z czego prawie wszystkie zajęli uczniowie naszej szkoły: 1. Karolina K. - 2 TUF, 2. Ella T. - 1F, 4. Wiktoria R. 2 F/S, 5. Szymon Baranowski - 2 TUF, 6. Aneta Białobrodzka - 1 F/S.
            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

• Biblioteczny Konkurs Fotograficzny - „Książka z naturą w tle”

• Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w  konkursie. Otrzymaliśmy od Was wiele ciekawych zdjęć zróżnicowanych pod względem pomysłów i sposobu ujęcia tematu. Jesteśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu  Waszych  prac i cieszymy się, że zechcieliście podzielić się z nami swoją twórczością. Mamy przyjemność ogłosić, że jury konkursu przyznało następujące nagrody: I miejsce: Oliwier Bettcher 1 Bwz oraz Martyna Kozera III TPM, II miejsce: Jakub Czoska 1F/S, III miejsce: Karolina Kłos 2 TUF oraz Patrycja Zaorska 2 TUF. Wyróżnienie: Daria Zaczek 4 TPM, Wiktoria Mielewska 3 F/S, Paulina Baracz 3 F/S. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach. Dorota Ropelewska, Grażyna Mroczko

• Rocznica pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca 1989

• Dnia 4 czerwca obchodzimy rocznicę pierwszych wolnych wyborów po obaleniu komunizmu. Było to w roku 1989. Dlatego władze Gdyni zorganizowały uroczystość, by upamiętnić ten szczególny dzień i przypomnieć, jak ważna jest demokracja w wolnym kraju. W spotkaniu uczestniczył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Odśpiewano hymn narodowy. Różne organizacje, politycy, szkoły i osoby prywatne złożyli kwiaty pod pomnikiem Polski Morskiej. Przedstawiciele naszej szkoły – Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem – reprezentowali uczniów i nauczycieli podczas tej uroczystości: Wiktoria i  Victoriia z klasy 2 TPM oraz Mateusz z 4 TRW. Największą nagrodą dla nich za udział w niedzielnej uroczystości było zdjęcie z prezydentem Wojciechem Szczurkiem.

Opiekun Pocztu Sztandarowego

Bożena Kwiatkowska

• 01 czerwca - Dzień Dziecka

• W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych Konwencji Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest dzieciństwo – „Dla każdego dziecka, dzieciństwo". W tym dniu wszystkim działaniom w ramach tej akcji towarzyszy kolor niebieski.

Wiele szkół również i nasza włączyła się w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji zorganizowane zostały upominki przygotowane przez SU i opiekuna.